BigyiBogyi

Ha érdekel a kézilabda, vagy a verselés,akkor itt a helyed!!!

Nem a dánok nyertek,hanem a magyarok veszítettek!

2000. Olimpia Sydney női kézilabda-döntő

A magyar nőikézilabda-válogatott ezüstérmes lett a sydneyi olimpián, miután a döntőben a hajrát elbukva kikapott a címvédő Dániától. Mocsai Lajos csapata hatgólos vezetésről az utolsó negyedórát 14:4-re vesztette el, így az aranyról is lemaradt.

Dánia - Magyarország 31-27 (14-16)

Dánia: Rantala - Vestergaard 1, Kolling 5, Andersen 7/3, Kjaergaard, Frülund 5, Hoffmann 11, cserék: Petersen (kapus), Kiaerskou 1, Bottzau 1

Magyarország: Farkas A. - Balogh 7, Siti 3, Zsemberyné, Kökény, Farkas Á. 3/1, Pigniczki 1, cserék: Pálinger (kapus), Radulovics 9/3, Pádár 1, Deli 1, Lőwy 2
      - Hétméteres: 3/3, illetve 4/4
   - Kiállítás: 2, illetve 2 perc

A dánok négy éve megnyerték az olimpiát, és most az elődöntőben a legfélelmetesebb ellenfelet, Koreát is legyőzték. Jól kezdett a dán csapat, lerohanásból elhúzott 2-0-ra. Ezután felváltva estek a találatok. A magyarok támadás során több labdát is eladtak, így az 5. percben már 5-2-volt. Később Farkas Andrea háromszor is szépen védett, és sikerült felzárkózni. A védekezés egyik oldalon sem működött tökéletesen, rengeteg volt a gól. Két rossz átadás, és lefordulások révén 7-4-re léptek el a skandinávok. Ezután a két magyar átlövő, Farkas Ágnes és Radulovics szépített. Újra a kapusok vették át a főszerepet, ekkor minden kísérletet fogtak. A négyperces gólcsendet Radulovics törte meg (8-8, 17. perc). Sőt folytatódott a jó magyar széria, amely a 21. percre 11-8-as előnyt eredményezett. Balogh kiállítása alatt Hoffmann négyszer (!) is betalált, és egycsapásra döntetlen lett (12-12). Rantala hárítása után Kolling talált be -> dán előny, de Balogh kétszer is válaszolt - magyar előny. A szünet előtt még Farkas Ágnes is betalált, így alakult ki a kétgólos különbség. A pihenőt követően felválta potyogtak a gólok, de 19-16 után a magyar kapus megint remekelt, és ami a legfontosabb, a 42. percre hatra nőtt a különbség! A magyar csapat annyira megtelt önbizalommal, hogy a kapitány Farkas Ágit és Pigniczki Krisztinát is lecserélte, Deli Rita és Lőwy Dóra került a helyükre. Nagy reménykedés kezdődött, hogy megnyerhetjük a meccset, hiszen sokkal jobban játszottunk ebben az időszakban, mint a címvédő. A dánokon azonban az időkérés nagyon is segített. Felpörgették a támadásaikat, masszívabbá tették a védőfalukat, így szívós küzdelemben Hoffmann jóvoltából 23-17-ről feljöttek 23-20-ra. Mocsai azonnal lépett, és megpróbálta rendezni a sorokat. De ez nem sikerült, mert megint három skandináv gól következett, és egyenlő lett! Az utolsó kilenc percre maradt a döntés. Az 54. percben Andersen révén hosszú idő után vezetett újra a címvédő, majd szétrobbant a Dome. Siti betörésből 25-25-re alakította az állást. Aztán megint Andersen volt eredményes felugrásból, míg Lőwy szélről talált be. Andersen ismét villant, Lőwy kapufát dobott. Dán hétméteres következett, amelyet ki más, mint Andersen értékesített. Aztán Hoffmann ugrott ki kétszer is, és az 59. percben már 30-26-ra lépett el Dánia. Innen már nem volt visszaút.

A Sydneyben ezüstérmes csapat: Farkas Andrea, Zsemberyné Simics Judit, Nagy Anikó, Pádár Ildikó, Deli Rita, Radulovics Bojana, Pigniczki Krisztina, Farkas Ágnes, Kántor Anikó, Siti Beáta, Kökény Beatrix, Pálinger Katalin, Lőwy Dóra, Kulcsár Anita és Balogh Beatrix.